Tunik Kombinleri

Tunik Kombinleri

15 Eylül 2018

Tunik Kombinleri

Kıyafetleri güzelleştiren, tasarımları, taşıyıcının vücut yapısı ve neyle kombin edildiğidir. Doğru kombin yapıldığında basit gibi görünen kıyafetler bile harika görünebilmektedir. Tesettürlü bayanların özellikle tercih ettiği tunikler her mevsim ve her mekanda giyilen kurtarıcı kıyafetlerdendir. Uzun ve bol kadın gömleği olarak nitelendirilen tunik kombinleri çok şık ve zarif durmaktadır. İslam Dini’ne göre tesettür farzdır. Farz olan tesettür emrinde bayanların vücut hatlarını belli etmeyen kıyafetler giymesi şarttır. Bu emre uygun olduğundan dolayı tesettürlü bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun kollu olan tunik modelleri diz kapaklarına veya dizlerden de aşağıya kadar uzanmaktadır. Sezonun trend kumaşları ile trend renklerinden üretilen tuniklerin çok çeşitli modelleri bulunmaktadır. Modelleri ortaya çıkaran ise kombin edildiği kıyafet ve aksesuarlardır.

Tunik Kombinin de Renk Uyumu

Tunik kombin yapılırken renklere dikkat edilmelidir. Renk tercihinde dikkat edilmesi gerekenler:

- Öncelikle giyecek olan kişinin kendine yakışan ve açan rengi belirlemesi, belirlediği renkten tuniği seçmelidir.

- Zıt renklerle kombin yapılması daha şık bir görüntü meydana getirecektir. Beyaz tuniğin altına kırmızı veya siyah tuniğin altına sarı harika bir kombin olacaktır.

- Canlı ve karışık renklerin hakim olduğu tuniğin sade dar paça pantolon ile kombin edilmesi daha çekici olacaktır.

- Sade ve düz renklerden seçilen tuniğin altına giyilen kalem etek, tesettür anlayışına yakışan muhteşem uyumu yakalayacaktır.

Şu unutulmamalıdır ki, zıt renkler birbirini tamamlar, karışık renklerle düz renklerin bir araya getirilmesi şık bir görüntü oluşturur.

Bahar Aylarının Işıltısı

 Her mevsim ve her aya hitap eden kıyafetlerin başında tesettür tunik kombinleri gelmektedir. Bahar aylarının gelmesi ile birlikte insanın içinde başlayan heyecan ve mutluluk bir şekilde kıyafetlerine de yansımaktadır. Canlı renklerin, çiçeklerin hakim olduğu tunik modelleri bahar aylarının vazgeçilmezlerindendir. Canlı renklerin altına daha soft toprak rengi tonlarında pantolon harika duracaktır. Canlı renklerden oluşan çiçek desenli tuniğin altına ise düz renk bir etek veya pantolon tercih edilebilir. Özellikle bahar ayalarına yağmurun ne zaman yağacağı belli olmadığından hanımların bazıları ara mevsim kıyafetleri olduğundan spor tarzı benimsemektedir. Spor bayanlar, penye kumaş üzerine pullarla işlenmiş yazı veya baskı motifli tunikleri kullanabilir. Spor tunikler altına bol paça kot veya dar kotlar muhteşem olacaktır. Tuniğin rengine uyumlu pantolon seçimi yapılmalıdır.

Soğuklar İçin Kaşe Kalın Kumaşlı Tunikler

Tesettürlü bayanların yanı sıra vücut hatlarında gizlenmesi gereken kusurlar olduğunu düşünen bayanlar da tesettür tunik kombin tercih etmektedir. Uzun ve bol olduğundan dolayı geniş basen, geniş kalça ve göbekleri kapatmakta birebirdir. Bol olmasına rağmen şık ve zarif durmasından dolayı da çokça rağbet vardır. Kış aylarında bayanlar daha çok kilo aldığından sebeple tunikli kombinlere daha çok ihtiyaç duymaktadır. Soğuk olan bu aylarda tunikler kaşe veya kalın kumaşlardan üretilmektedir. İş hayatında ve gündelik hayatında şıklık isteyenler için kaşeler harika bir seçenektir. İş kadınlarının kaşe tuniklerini kumaş pantolon ile kombin yapması kaliteli bir görüntü verecektir. Günlük giyim için kot pantolon giyilebilir. Ekoseli kalın kumaştan üretilen tuniklerin altına uyumlu düz renkler etek veya pantolon tercihi yapılmalıdır. Çok kolay yıkanan ve ütülenen bu ürünler uzun süreli kullanıma uygundur.

Etek ile Harika Uyum

Tunik kombinleri sadece pantolon ile yapılır gibi yanlış bir anlayış bulunmaktadır. Klasik tarzı seven, pantolon giymek istemeyen hanımla harika uyumu eteklerle yakalayabilir. Daha çok kalem eteğin tercih edildiği kombinlerde balon tarzı geniş eteklerin de ayrı bir havası vardır. Arkası uzun önü kısa tunik modelleri vardır. Bu modeller pantolon ile de güzel durmaktadır fakat asaletini etekle giyildiğinde göstermektedir.

Etekli kombinleri daha çok orta yaş ve üstü bayanlar kullanmaktadır. Davetlerde, iş yemeklerinde veya gün içerisinde yapılan sosyal etkinliklerde sade fakat şık olmak isteyen bayanlar tarafından kullanılabilir. Tunik kombin daha zarif ve şık dursun isteyenler ayakkabı olarak stiletto, ince topuklu ayakkabı giymelidir. Ayakkabı ile uyumlu takılan çanta ise olmazsa olmazlardandır.

Nakışlı Dantelli Tunik Kombinleri

Her yaşa hitap eden tuniklerin dantelli ve nakışlı modelleri daha çok gençler tarafından özel bir gecede giymek için seçilmektedir. Dantel, nakış, pul veya incilerle renklendirilip hareketlendirilen bu modeller her zaman şık durmaktadır. Hatta tesettür tunik kombinleri içerisinde en şık olanıdır bile diyebiliriz. Düz renk tuniklerin etek kısmına konulan kendi renginden dantel veya gipürler günlük hayatta bile şık görünmenize yardımcıdır. Dantelli tunikleri uyumlu renklerden hafif parlak pantolonlar ile kombinlendiğinde ideal gece kıyafeti olacaktır. Kot etek, kot pantolon veya boru paça pantolonlarla kombin yapıldığında daha spor bir izlenim verecektir. Fakat bizim tavsiyemiz daha çok geceleri tercih edilmesinden yanadır.

Eşarp ve Tunik Kombini

Çok çeşitli renklerde ve modellerde satışa sunulan tunikler yaz, kış, genç, orta yaşlı her tarza ve her mevsime ayak uydurmaktadır. Genellikle tesettürlü bayanların tercih ettiği bu ürünlerin hangi eşarpla nasıl bütünleştirileceği ayrıca önemlidir. Tesettür tunik kombin yapılırken eşarp detayı asla ihmal edilemez. Düz renk tuniklerin üzerine çok karmaşık olmayan daha çok geometrik desenlerin hakim olduğu bir iki renkli kare eşarp harika olacaktır. Tuniğin rengi ile örtünün renginin uyumunu söylemeye gerek bile yoktur. Fakat burada önemli bir husus vardır ki asla ihmal edilmemelidir.

Eşarp bayanın yüz güzelliğini ortaya çıkaran bir unsurdur. Bundan dolayıdır ki tunikle uyum yakalayacağım derken yüze yakışmasını unutmamak ve göz ardı etmemek gerekir. Çünkü insanın şıklığı bir bütün olduğunda ortaya çıkmaktadır. Bir yerin eksik olması şıklık ve güzelliği köreltir. Çiçek veya karma renklerden oluşturulan karışık renkli tunikler üzerine düz renk bir eşarp tercih edilmelidir. Bazı modacılar, tunik kombinleri yapılırken kare eşarp yerine düz renk şal kullanılmasını tavsiye ederler. Bu tamamen bayanın seçimine kalmıştır çünkü şal her bayana yakışmadığından kare eşarpla kendini daha güzel hisseden bayanları sınırlandırmak doğru olmayacaktır.

Tesettür Tunik Kombinin de Çanta ve Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı ve çanta şıklığın, zarafetin ve uyumun en önemli unsurlarıdır. Ayakkabısız veya çantasız dışarı çıkamayacağımıza göre kıyafetimizle uyumuna özen göstermeliyiz. Rahat ve şık olduğundan dolayı sıklıkla kullanılan tuniklerin nasıl ayakkabılarla tamamlandığı büyük önem taşıt. Özel bir geceye veya toplantıya giderken sivri, yüksek topuk ayakkabılar giyilirken günlük hayatta daha spor olanları tercih edilmelidir. Özellikle penye spor tunikler altına asla klasik ayakkabı giyilmeyip spor kullanılmalıdır. Günlük hayatta giymek için tunik kombin yapılırken çanta olarak spor sırt çantaları idealdir. Fakat arkası uzun önü kısa tunikle giyilmiş bir kalem eteğe yakışan ise küçük el çantasıdır. Nişan, gece daveti gibi zamanlar için ideal olan bu kombinde başka çanta kullanmak iğreti duracaktır.

Sezon Trendi Tunikler Ve Kombini

Devamlı değişen sezon trendleri tuniklerin rahatlığını değiştirmediğinde her sezon tunik trendini korumaktadır. Fakat tuniklerin modelleri, renkleri, kumaşları değişmektedir. Bu sezon özellikle kot ve penye kumaştan üretilen tunikler trenddir. Kot veya penye denilince akla sade modeller gelmemelidir. Çünkü son dönemde tasarlanan kot ve penyeler klasik kumaşlara taş çıkarır derecesinde şıktır. Yakalarında veya üzerindeki taş işlemeler zariflik katmaktadır. Taşlı kot veya penye tunikler İspanyol paça kumaş pantolon ve şık bir eşarpla harikalar meydana getirecektir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.