Kına Gecesi Tesettür Abiye Modelleri

Kına Gecesi Tesettür Abiye Modelleri

30 Temmuz 2018

Kına gecesi bir bayanın hayatındaki en özel gecelerden birisidir. Ve bundan dolayıdır ki düğünü olacak gelin adayları hayatında bir dönüm noktası olan düğünün ilk adımı olan kına gecesinde çok şık, parmakla gösterilecek kadar zarif gözükmek ister. Kültürümüzde çok değerli olan kına gecesi eğlencelerinde bazı kişiler, sanki tesettürlü bayanlar için kıyafet bulmak, özellikle de şık kıyafet bulmak imkansız gibi tavır sergilemektedirler. Oysaki kına gecesi tesettürlü abiye modelleri çok fazladır. Kişilerin tarzlarına uygun model bulmak artık hiç de zor değildir. Gelinlik seçmek için günlerini harcayan gelin adayları bayan bayana yapılan bu özel eğlence için de kendilerine en fazla yakışanı bulmak için zaman harcamaktadır.


Kına Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kına gecesi tesettür abiye modelleri tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar vardır. Bu hususlar;
• Moda olan kıyafet tarzları, renkler, kumaşlar, stiller her yıl değişmektedir. Kına eğlencesi yapacak olan gelin adayları modaya uymaya özen gösterirleri. Aslında moda kişinin kendine yakışanı giymesidir. Sırf moda diye kilolu bir bayanın balık etek bir abiye tercih etmemesi gerekir.
• Ten rengine ve beden yapısına uygun kıyafetler seçilmelidir.
• Abiye tercihine geçmeden önce gelin adayının kendini nasıl görmek istediğine ve tarzına karar vermesi gerekir. Yöresel bir tarz mı yoksa modern mi olacağına karar verilirse seçim daha kolay olacaktır.
• Konseptli bir kına gecesi yapılacaksa konsepte uygun bir kıyafet tercih edilmelidir.
• Kına gecesi tesettür abiye modelleri tercihi kınanın yapılacağı yere göre değerlendirilmelidir.
• Elbiseyi tamamlayıcı aksesuarları unutmamak gerekir.

Gösterişli Balık Kesimi Tesettürlü Abiye Elbiseler

Kına geceleri ülkemizin birçok bölgesinde sadece bayanlar arasında yapılmaktadır. Son zamanlarda erkeklerin katıldığı organizasyonlar da yapılmaya başlandı. Erkeklerin olmayacağı sadece bayan bayana bir kına gecesi düzenleniyorsa tercihte biraz daha rahat davranılabilir. Balık etek abiyeler vücut hatlarını tamamen belli ettiğinden tesettürlü bayanlar tarafından erkekli ortamlar için pek tercih edilmez. Erkeklerin katılmayacağı bir kına gecesi için payetli, pullu, dantellerle, incilerle süslenmiş balık etek modelleri harika bir tercihtir. Tam bir denizkızı zarifliğinde olabilmek için vücut yapınızın bu elbiseyi giymek için uygun olduğuna emin olmalısınız. Özellikle göbekli ve basenli bayanlar için uygun olmadığını söylemeliyiz. Kum saati beden yapısına sahip olanlar kına gecesi tesettür abiye modelleri arasında balık etekli elbiseleri gönül rahatlığı ile seçip giyebilir.

Asaleti Sevenler İçin Zarif ve İhtişamlı Tesettürlü Abiyeler

İhtişam deyince aklınıza gösteriş gelmesin. İhtişam asaletin de bir simgesidir. Asil, kendini gösteren, kaliteli, zarif bir abiye tercihinde bulunanlar pelerin ve tüllerle detaylandırılmış modellere bakmaları tavsiye edilir. Düğüne davetli olarak gidecekler ve gelin adayı için de uygun olan bu elbiseler ile kendinizi Osmanlı döneminde bir sultan gibi hissetmemeniz mümkün olmayacak. Gelin adayının bu elbiseleri biraz daha Fransız gipürleri, Osmanlı motifleri ile bezemesi kına gecesi tesettür abiye modelleri arasında daha asil ve zarif bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır.

Güzel Gelinler İçin Sade Tesettürlü Kına Elbiseleri

Bazı bayanlar hayatlarının en özel eğlencesinde bile gösterişli kıyafetler giymek istemezler. Dikkatleri elbiseye değil de kendi üzerine çekmek isteyenler de sade abiye tercihi yapabilmektedir. Her kına elbisesi süslü ve şaşalı olacak diye bir kaide yoktur. Bundan dolayıdır ki tesettür modacıları sadelikten yana olanları da düşünüp daha sade modeller tasarlamışlardır. Kabarık olmayan, fazla dantel ve gipürle süslenmemiş modeller tam da sade abiye arayanlara göredir. Kına gecesi tesettür abiye modelleri içindeki sade tarzlar kına gecesinden sonra yapılan davet ve cemiyetlerde giymek için de uygun olduğundan tasarruflu da olmaktadır. Modern bir stile sahip olan ve abartıdan hoşlanmayan gelin adayları için düz ve modern sade abiyeler uygundur.

Hesaplı ve Şık Kına Abiyeleri İçin Tavsiyeler

Düğün her şeyi ile masraflı bir organizasyondur. Düğün hesapları yaparken harcamalar kalem kalem yazılır. Çıkan neticede kalemlerin bazıları düşülür, bazıları olduğu gibi bırakılır. Kına gecesi de yeri, organizasyonu, yiyecekleri, malzemeleri, elbiseleri derken baya bir masraflı olabilmektedir. Düğün öncesinde bu hesaplamalar nedeniyle tartışmaların çıktığını herkes bilir. Hayatınızın en mutlu günlerini gerginliklerle geçirmemek için ekonomik düşünmeniz gerekebilir. Bu ekonomik düşünürken şık olmayacaksınız anlamına gelmez. Kına gecesi tesettür abiye modelleri arasında biraz daha hesaplı olanlar tercih edilip üzerinde küçük oynamalar yapılabilir. Doğru oynamalar yapıldığında hesaplı olan elbiseniz en pahalı elbiseden daha kaliteli ve şık durabilir.

Hint Konsepti ve Tesettürlü Kına Elbiseleri

Konseptli kınalar son zamanlarda çok trend oldu. Hint konsepti de ışıltılı renkleri, şaşalı kıyafetlerinden dolayı daha çok tercih edilmektedir. Hayatında belki bir defa bu geceyi yaşayacak olanlar ile mistik bir görüntü içinde şık ve farklı olmak isteyenler için Hint tarzı kıyafetler doğru bir seçim olacaktır. Dansları, kumaşları, işlemeleri, el emeğiyle üzerine işlenen dantelleri, pulları, aksesuarları bu kıyafetleri diğerlerinden ayırmaktadır. Kına gecesi tesettürlü abiye modelleri arasında Hint tarzı tek, iki veya daha fazla parçadan oluşmaktadır. Hint kıyafetlerinden tek parçadan oluşanlar tesettürlü bayanlar için daha uygundur. İki parça olanlarda göbek bölgesi açık olduğundan erkeksiz kınalarda tercih edilebilir. Osmanlı tarzına da gönderme yapan bu stillerle kendinizi çok daha özel hissedebilirsiniz.

Yenilikçi Tesettür Abiye Modelleri

Kına gecesinde kına yakılırken Osmanlı Dönemi’nde kullanılan kaftanlar tercih edilmektedir. Fakat eğlencenin olduğu sırada daha modern abiyeler gençlerin tercihi olmaktadır. Bütün gözlerin üzerinde olmasını isteyen gelin adayları modern kesim ve modaya uygun abiyeleri tercih edebilir. Bu elbiseleri hazır olanlardan alabileceği gibi şahsına özel diktirmeyi de seçebilir. Şahsa özel dikimler diğerlerine göre biraz daha pahalı olacağı unutulmamalıdır. Hazır alınan kıyafetler yetenekli terziler tarafından vücut yapısına oturtulmalıdır. Çok modern ve kaliteli elbise gelinin üzerine oturmadığında çok iğreti duracaktır. Kına gecesi tesettür abiye modelleri seçiminde mevsimin önemi büyüktür. Yazın ışıltısını yansıtan renkleri kışın giymek pek de yerinde bir karar olmayacaktır.

Kına Davetlileri İçin Abiye Tavsiyeleri:

Kınaya sadece gelin hazırlanmamaktadır. Gelinin annesi, kardeşleri, en yakın arkadaşları da bu özel gün için hazırlık yapmaktadır. İşte şimdi gelin dışındaki davetliler için hem hesaplı hem de şık tasarımlar için işte tüyolar:
• Özel geceler için özel olarak tasarlanmış tulumlar, geceye uygun kumaşlarda seçildiğinde ve üzerine fırfır eklendiğinde oldukça harika gözükecektir. Tulumlar daha çok kınaya davetliler için tavsiye edilir. Gelin adayı için biraz basit kaçabilir.
• Sezonun hit ve baskın renklerinden alınan bir kıyafetin etek uçlarına eklenen fırfırlar ve üzerine dikilen inci veya boncuklarla yepyeni bir tasarım elde edilecektir.
• Kına gecesi tesettür abiye modelleri içinde geceye uygun parlak kumaştan dikilmiş, belden oturan A kesim, yerlere kadar uzanan şifon yarasa kollar kınaya çok yakışacaktır.
• Son zamanlarda İspanyol dansçılarının elbiselerini andıran kat kat elbiseler oldukça modadır. Katlı etekler veya katlı elbiseler hem modern hem da tarz duracaktır. Elbise tercinde bulunmayanlar katlı eteği uygun tarzda bluz ile kombinleyerek kullanabilir.
• Payetler ışıltılı görünümü ile görenleri kendine çekmektedir. Her tarafı değil de bazı kısımları payetle canlandırılmış elbiseler güzel bir tercih olacaktır.

Blog Sayfası
1
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.