Düğün Pantolon Gömlek Kombinleri

Düğün Pantolon Gömlek Kombinleri

09 Ağustos 2018

Düğünde doğru kombin nasıl yapılır?


Düğünler tam anlamı ile eğlenceyi ve şıklığı ifade eden aktiviteler olduğu için erkekler ve kadınlar için o günde ne giyileceği oldukça önemlidir. Kıyafet seçimi yapılırken bazı hususların dikkate alınması gerekir. Bu kriterlere bakıldığında;


• Düğün mekanı,
• Düğün konsepti,
• Yakınlık derecesi,
• Fiziki özellikler,
• Düğün mevsimi gibi konularda değerlendirmeler kıyafet seçimini etkilemektedir.

Düğünlerde giyilen kıyafetlerde genel olarak elbiseler ve etekler tercih edilmektedir. Fakat konfor ve rahat düşkünü olan kişiler için durum böyle değildir. Yanı sıra belli bir tarzın dışına çıkmak ve farklı görünmek isteyenler içinde tercihlerde şık bir hava yaratacak tesettür pantolon ve gömlek alternatifleri değerlendirilebilir. Çok şık olan pantolon ve gömlek modelleri ile eşsiz kombinler oluşturulabilir. Yanı sıra kilo problemi olan kişiler için de düğün pantolon gömlek kombinleri başarılı seçimler arasında yer almaktadır.

Düğünlerde pantolon tercihlerinde dikkat edilecek detaylar

Özellikle ilkbahar aylarında gerçekleşen düğünlerde pantolon tercih etmek rahatlatıcı ve konforlu olabilir. Mevsimsel koşulların da ön plana çıktığı bu tür organizasyonlarda üşütmeyen ve terletmeyen tür kumaşların seçilmesi gerekmektedir. Pantolon tercihi yaparken seçimin vücut tipine uygun olduğundan emin olmak gerekmektedir. Kilolu olan bayanların kilo fazlalığının olduğu bölgelerde bol kesimli pantolonlar tercih etmeleri önerilmektedir. Fiziki anlamda daha zayıf olan kadınların ise daha özgür seçimler yapabilmesi mümkün olmaktadır. Sezonun modası ve en sık tercih edilen payetli pantolonların tercih edilmesi söz konusudur. Düğün pantolonlarının kumaşları genel olarak klasik tarzı yansıtmalı, tül ya da şifon tarzında olmalıdır. Düğün pantolon ve tesettür gömlek kombinleri seçiminde ayakkabı da önemli bir detaydır. Stiletto ya da uygun bir topuklu ayakkabı ile uyumu yakalamak gerekmektedir.

Düğünlerde gömlek tercihlerinde dikkat edilecek detaylar

Pantolon tercihlerinin yapılmasının ardından üst seçimlerinin de detaylara tam olarak uygun olması gerekmektedir. Doğru ayakkabı ve gömlek seçimlerine özen gösterilmesi oldukça uygun biçimde tercihler yapıldığında mümkün olmaktadır. Hafif ve sade pantolonları ışıltılı ürünlerle rahatlıkla kombinlemek mümkündür. Klasik tarzda pantolonların üzerine renkli şifon bluzlar, payetli ceketler tercih edilebilmektedir. Yanı sıra yüksek bel pantolon tercihlerinde ise en iyi aksesuar seçimi kemerdir. Genel bir ifade ile Düğün pantolon gömlek kombinleri yapılırken bol pantolonları dar gömleklerle, dar pantolonları ise bol gömleklerle kombinlemek oldukça klas görünüm sağlamaktadır.

Düğünlerde doğru kıyafet seçimler nasıl yapılır?

Özel günlerden belki de en önemlisi olan düğünlerde kadın ve erkeklerin kıyafet seçimleri oldukça önem taşımaktadır. Yakınlık derecesine bağlı olarak bu önemin arttığı da bir gerçektir. Bu önemli günde ‘ne giymeli’ sorusuna doğru yanıtı vermek için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlar:
• Renk seçimi,
• Kombin tercihleri,
• Ayakkabı seçimi,
• Çanta tercihi gibi detaylar olarak sıralanmaktadır.

Düğün kıyafeti seçimlerinde renk tercihleri önem taşımaktadır. Özellikle beyaz ve krem rengin tercih edilmemesi önerilmektedir. Başta siyah olmak üzere kişinin tenine uygun renk seçimlerinin yapılması uygun olmaktadır. Düğün pantolon gömlek kombinleri tercihlerinde yan detaylar da önem taşımaktadır. Düğünün nerede olacağı, teması, after parti olup olmayacağı gibi konular da kombin seçimini şekillendirmektedir.

Kombin tercihleri yapılırken hangi sorular sorulmalıdır?

Düğünlerde şık erkek ve kadın olabilmek için doğru kombinlerin yapılması gerekmektedir. Konforlu tercihler üzerinden gidildiğinde düğün pantolon gömlek kombinleri tercih edilebilecek en uygun kıyafetlerdir. Seçimlerin yapılmasından önce nasıl bir uyum yakalamak gerektiğini anlamak için ve tercih yapmak için bazı soruların sorulmasında fayda vardır. Bu sorulara yakından bakmak gerekirse:
• Düğün nerede yapılacak? Ne düğünü olacak? (Salon, kır, kumsal vs.)
• Düğün stili nasıl olacak?
• Kombinde ne tür aksesuarlar kullanılacak?
• Ayakkabı ve çanta seçimi nasıl olacak?

Mekana uygun giyinmek oldukça önemli bir detaydır. Sonuçta kır düğününe giderken topuklu ayakkabı giymek, transparan parlak bir elbise seçimi yapmak, saçları abiye elbiseye uygun topuz model yaptırmak doğru olmaz. Bunun için mekana uygun giyinmek önemlidir. Her mekana uygun düğün pantolon gömlek kombinleri rahatlıkla tercih edilebilir. Bu aşamada ise renk, model ve diğer aksesuarlarla uyumuna dikkat etmek gerekmektedir.

Düğün kombinlerinde aksesuar ve renk seçimleri nasıl olmalıdır?

Temasının uygun olduğu durumlarda düğün pantolon gömlek kombinleri rahatlıkla tercih edilebilecek seçimler arasında başlarda yer almaktadır. Pantolon ve gömlek ikilisi her halükarda uyumlu bir çift haline gelmektedir. Bunu tam olarak başarabilmek için model, renk ve diğer aksesuarlarla birlikteki uyumuna dikkat edilmelidir. Siyah düşünüldüğünde her ortama uygun olduğu görülmektedir. Düğün nerede olursa olsun bu renk her ortamda prestijli ve şık bir görünüm yaratmaktadır. Kalite ve zarafetin rengi olan siyah yanı sıra kırmızı da açık tonlarla kombinlendiğinde hoş bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Aksesuar olarak saat, çanta ve takı tercihleri pantolon ve gömleğin model ve rengine uygun olmalıdır. Stiletto ve hafif bir makyajla bütünlenecek olan kombin olabildiğince küçük bir çanta ile tamamlanırsa düğüne gidilmeye hazır durumda olunur. Beyaz veya kırık beyaz tonları gelinliğe yakın tonlar olduğundan davetlilerin bu tonları tercih etmesi önerilmez. Bunun yerine renkli danteller, payetli ürünler ve katmanlı elbiseler tercih edilebilir. Ayakkabı seçimi yaparken pantolon ve gömleğe uygun tercihler yapılmalıdır. Şık bir görünüm için topuklu ayakkabı seçilmesi daha uygundur. Sezonda moda olan küçük topukların tercihi konforlu bir gün geçirilmesine de yardımcı olur.

Kadınlar için düğün pantolon gömlek kombinleri

Düğün mevsimleri başladıktan sonra ne giyileceğine dair birçok endişe taşınır. Ancak buna gerek yoktur. Siyah pantolonlarla her daim kombin yapılabilecek türde gömlekler bulmak mümkündür. Şık ve kaliteli bir görünüm için beyaz pantolon ve üzerine uygun gömlek tercihi de yapılabilecek tercihler arasında yer almaktadır. Pantolon renklerinde değişikliklerin yapılması mümkündür. Üzerine tercih edilecek gömleklerde simli, dekolteli, transparan seçimler yaparak abiye elbiselerin yarattığı etkiyi oluşturmak mümkündür. Düğün pantolon gömlek kombinleri kilolu kadınlar içinse bol paça kumaş pantolon üzerinde omuz dekolteli biçimde ve basenleri örtecek uzunlukta olmalıdır.
Yüksek bel, pileli ve bol pantolonlar için rengine bakılmaksızın uygun renkte bir gömlek tercih edilerek kombin tamamlanabilir. Ayakkabı ise gömleğe uygun topuklu bir model olmalıdır. Hem şık hem rahat olmak isteyenler için en ideal seçim pantolon ve gömlek kombini yapmaktır. Sade bir şıklık arayan kişiler siyah pantolon üzerine giyilen gömlek ve pantolon kombinlerini kıyafeti parlatacak aksesuarlarla tamamlayabilir.

Klasik tarzdaki kadınlar düğünlerde ön plana çıkmak için pullu, transparan, gösterişli parçalar tercih etmeyebilir. Bunun yerine pantolon ve gömlek ikilisi ile görünüm en iyi şekilde ayarlanabilir. Renkli olmak isteyen kadınlar ise boru paça siyah pantolonların üzerine farklı renklerde gömlek ve klasik bir ceket ile şık olabilirler.

Erkekler için düğün pantolon gömlek kombinleri

Erkekler için düğünlerde şık olmak kadınlara nazaran daha kolaydır. Sade, düz ve klasik model seçenekleri ile garantili bir şıklık kaçınılmazdır. Yan ısıra kıyafet ile bütünleşecek olan saç ve sakal tıraşı ile de bir bütün olunması sağlanmaktadır. Erkekler oldukça yakın akrabalarının düğünlerinde siyah tercih edebilirken daha uzak tanıdık düğünleri için giri ve tonlarını tercih edebilirler. En temel nokta şık olmaktır ve bu nedenle risksiz ve net kombin olan siyah beyaz uyumu ile bir bütün olmak mümkündür. Gömleğin kalitesi, kravatın ince olması, pantolon boyunun optimum seviyede bulunması, kemer seçimi ve siyah parlak ayakkabılar ile kombin tamamlanması gereken önemli detaylar içermektedir. Gri tonlarında ise farklı renkte gömlekler, kravatlar ve aksesuarlar tercih edilebilmektedir. Daha sportif olunabilecek ortamlarda ise aksesuar sayısının artması mümkün olmaktadır. Şık ve sportif düğün pantolon gömlek kombinleri seçimlerinde ceketler ve gömlek daha rahat tercih edilmektedir. İnce kravat, bej ya da beyaz pantolon, mavi tonlarında gömlek, farklı bir tonda ayakkabı, kahverengi kemer harika bir görünüm yaratmaktadır.

Blog Sayfası
1
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.